Rok szkolny minął bardzo szybko. Za nami czwarta klasa. Rok sukcesów, przygód, nowych doświadczeń i przyjaźni. Czas na wypoczynek. Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!
Serdecznie dziękuję Rodzicom za współpracę, a Wam kochani za to, że jesteście tak sympatyczną i zdolną klasą!
Razem możemy więcej!
Wszystkim udanych, pogodnych, bezpiecznych wakacji, pełnych niezapomnianych chwil!
Ostatni dzień nauki. Najpierw powspominaliśmy naszą imprezę z Rodzinkami. Obejrzeliśmy niepublikowane nagrania i zdjęcia.
Było też słodko! Marysia ma jutro urodziny i częstowała nas smacznymi cukierkami. Wszystkiego najlepszego Marysiu!
Później obejrzeliśmy film o Kubie Błaszczykowskim. Podziwialiśmy jego skromność i trudną drogę do sukcesu. Doszliśmy do wniosku, że mamy wspaniałe Rodziny, które nas wspierają.
W końcu postanowiliśmy pójść do parku. Po drodze wstąpiliśmy na lody. W parku chłodziliśmy się wodą, rozmawialiśmy, biegaliśmy. Śpiewaliśmy piosenki, przedstawialiśmy w żartobliwy sposób naszych nauczycieli. Mówiliśmy sobie miłe rzeczy, ocenialiśmy siebie. Każdy usłyszał o sobie coś miłego. Wróciliśmy zadowoleni z tego „dnia na luzie.”
Po powrocie zajęliśmy się Kahootem, czyli rozgrywkami online. Powtórzyliśmy stolice państw oraz odgadywaliśmy logo różnych firm.
Nasze Rodzinki spotkały się 21 czerwca na szczególnej imprezie Grunt to Rodzinka. Cieszymy się, że mogliśmy razem spędzić czas. Każdy z nas mógł popisać się jakimś talentem lub podzielić się swoim hobby. Nasze występy zaczęliśmy od stwierdzenia - I am the music man!
Później przyszła pora na naszych aktorów! Zaprezentowaliśmy się w sztuce Healthy Gordon and hisfamily. Aktorki, aktorzy poradzili sobie super. Tatuś-Kuba kibicował polskiej drużynie, syn-Mieszko ciągle grał na gitarze a bliźniaczki w gry komputerowe. Dziadek Gordon (102) udowodnił, że gimnastyka i zdrowy tryb życia czynią cuda.
Później Olga i Weronika w piosence Pizza pokłóciły się o menu. Co zdrowsze? Pizza czy sałatka owocowa? Obie doszły do wniosku, że zdrowe jedzenie równa się zdrowie!
Następnie wystąpiła Wiki, jako przyszła instruktor aerobiku.Pomagały jej wysportowane koleżanki!
Tycjan i Mikołaj podzielili się swoją pasją do klocków Lego. Pytaniom nie było końca;-)
Nasi chłopcy uwielbiają tańczyć! Można powiedzieć, że królują na dyskotekach szkolnych i klasowych. Ich taniec spotkał się entuzjastycznym przyjęciem i zachwycił gości!
Mikołaj Szeliga pięknie opowiedział o swojej pasji, którą zaraża kolejnych kolegów!
Następnym punktem programu był taniec Marysi, Zuzi i Wiktorii. Dziewczyny same opracowały choreografię. Brawo za pomysł.
Nasz Jasiek słynie z wielu talentów - jest autorem powieści, sam komponuje utwory. Jeden z nich zachwycił Rodzinki i nas też. Brawo!
Jak wiele znaczy dla nas przyjaźń? Coraz bardziej ją cenimy i wiemy, że nie warto kłócić się i dokuczać innym. O tym opowiadał taniec Oli, Julki i Agaty.
Postanowiliśmy włączyć do zabawy nasze kochane Rodzinki. Wspaniale spisały się, a wspólne wykonanie bajki o Czerwonym Kapturku rozbawiło nas do łez;-)
Również dobrze Rodzinki poradziły sobie z quizem Kahoot. Wygrała rodzinka pp. Szeligów, którzy wykazali się najlepszą wiedzą o naszej klasie. Gratulacje!
Na koniec wystąpił gość specjalny - Magda Gessler (Gabrysia K.), która poleciła wszystkim naszą sałatkę owocową. Dziewczyny rozdały ten przysmak w ramach promocji. Filip i Mieszko wręczyli numer specjalny naszej gazetki Grunt to Rodzinka.
Zapraszamy na kolejne spotkania.Dziękujemy, że byliście z nami!
Relacja z tej uroczystości w Telewizji Suwałki.
Supienie - biwak 2016 r.
Jakie macie wrażenia? Napiszcie w komentarzach. Co Wam się podobało? Czego się nauczyliśmy? Czy ścieżka strachu miała nas przestraszyć? Czekam na Wasze opinie...
D.D.
Dzisiaj rano część klasy (aktorki, realizatorki filmu konkursowego) w strugach deszczu poszła do Cinema Lumiere na rozstrzygnięcie 7. edycji konkursu filmowego "Prosto ze szkoły". Tematyka naszego filmu to bezpieczne wakacje. Na konkurs wpłynęło ponad 60 filmów. Nasz film pt. "Letnie rady nie od parady" zdobył III miejsce w kategorii klas 4-6. Cieszymy się bardzo! Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Filmy były naprawdę super!
Dziękuję swoim uczennicom za zaangażowanie! Oto nasz film:
O konkursie napisały też lokalne media i instytucje:
My opuszczamy swoje sale lekcyjne już 16 czerwca.;-)
Ogólnie, jak jest ciepło zawsze lubimy być na powietrzu. Ostatnio zorganizowaliśmy sobie lekcję angielskiego pod naszymi szkolnymi drzewkami.
Piękna pogoda, więc z wielką radością na lekcji angielskiego wyszliśmy na podwórko. Była trochę „luźniejsza”, ale to był nadal j.angielski. Najpierw wymyślaliśmy piosenkę z klaskaniem. Potem trochę czytaliśmy i rozwiązywaliśmy zadania. Jedno zadanie było do zrobienia w parach. Dużo duetów się zgłosiło do przeczytania na głos zadania. Na koniec graliśmy w grę, w której jedna osoba mówi słowo w j. angielskim, a druga musi je powtórzyć i dodać swoje. Gra była bardzo ciekawa i nauczyła nas dużo nowych słówek. Lekcja bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że innym też.
W piątek włączyliśmy się do ogólnoposkiej akcji czytania książek. Wzięliśmy ze sobą ulubione książki, karimaty, koce i czytaliśmy na boisku z pozostałymi uczniami naszej szkoły. Rozmawialismy o naszych upodobaniach czytelniczych. Pogoda dopisała, czytanie sprawiło nam dużo radości.
Telewizja Suwałki zamieściła film z tego wydarzenia. Możecie go obejrzeć TUTAJ
9 czerwca 2016 roku nasza klasa zaliczała praktyczną część egzaminu na kartę rowerową. Niektórzy uczniowie przyszli z panią do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Na miejscu czekała na nas trasa do zaliczenia. Obejrzeliśmy trasę i razem z panią omówiliśmy jak mamy jechać, gdzie musimy się zatrzymywać, kiedy mamy pokazać ręką, gdzie skręcamy i tym podobne.
Po omówieniu trasy kilka osób zaliczyło jazdy próbne. No i nastał czas egzaminów.
Wszyscy z naszej klasy zdali, mimo że trasa była bardzo trudna do pokonania.
Gratuluję wszystkim rowerzystom i życzę powodzenia w przyszłych rowerowych przygodach oraz oczywiście rozsądku na drodze!
8 czerwca byliśmy w Suwalskim Ośrodku Kultury na spektaklu ,,Wążżż". Spektakl był o wężu, który koniecznie chciał mieć kończyny. Występował w nim nasz kolega Filip. Gra naszego kolegi szczególnie nam się podobała. Wszyscy oklaskiwaliśmy aktorów. Spektakl był zabawny, ale też pouczający.
Po przedstawieniu, p. Joanna Łupinowicz ciekawie opowiedziała o rodzajach kukiełek, pracy z nimi i sposobach animowania. Po teorii przystąpiliśmy do działań praktycznych. To było ciekawe i miłe doświadczenie.
Hurra! Dziś Dzień Dziecka, ale tak naprawdę nasza klasa zaczęła obchodzić go już dzień wcześniej.
31 maja wzięliśmy udział w warsztatach cukierniczych. Cukiernicy z Ełku pokazywali jak wyrabiane są cukierki i lizaki.
Każdy wykonał swojego lizaka. Były bardzo dobre i mam nadzieję innym też smakowały.
A dziś działo się naprawdę wiele ciekawych rzeczy.
Na początku p. Dorota dała nam wykonane przez siebie prezenty. W małych pudełeczkach znalazły się-łamigłówka, życzenia oraz słodkie co nieco. Z układanką pierwszy poradził sobie Jasiek, a zakodowane życzenia odczytał Filip Sz.
Następnie wybraliśmy się do Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tam obejrzeliśmy spektakl ,,Zoo w Filharmonii". Spektakl prowadził brzuchomówca" w towarzystwie kukiełki Czochera.
Orkiestra grała utwory z nazwą zwierzęcia w tytule (np. Słoń czy Różowa Pantera). Po spektaklu wybraliśmy się na lody. Po zjedzeniu słodkich przekąsek poszliśmy pobawić się na plac zabaw. Po powrocie do szkoły obejrzeliśmy film o tym jak obchodzi się Dzień Dziecka w Japonii. Chętne osoby wykonały karpia- japoński symbol powodzenia.
Nasze klasowe obchody Dnia Dziecka były wspaniałe. Bardzo dziękujemy
29 maja 2016 r. były moje urodziny, ale tak wypadło, że
akurat w tym samym dniu miałem wyścig w Mrągowie. Pojechałem. To były
Mistrzostwa Warmii i Mazur Szkółek Kolarskich. Wyścig odbywał się na ulicach
Mrągowa. Trasa była szybka i trudna, ze względu na zjazdy i ostre zakręty. Z
tego powodu kilka osób nie ukończyło nawet wyścigu. Był jeden długi i bardzo
stromy podjazd i to właśnie z niego wjeżdżało się na metę. Przez cały wyścig
ciężko pracowałem i wjechałem na metę jako pierwszy! Byłem bardzo szczęśliwy! Ta
wygrana to najlepszy prezent urodzinowy jaki mi się przytrafił!
Ten mój sukces związany jest z tym, że chodzę na szkółkę
kolarską. Każdy z nas może się tam zapisać. Niedawno był wywiad wRadiu Białystokna ten temat. Zachęcam wszystkich,
warto!
14 maja Mikołaj W., Tycjan, Zuzia, Olga, Wiktoria, Oliwia, Ola i Pani Dorota przyszliśmy na 10.00 do szkoły. Robiliśmy makietę miasta przyjazną dla środowiska, roślin i zwierząt. Niektóre osoby zrobiły domki. Oliwia i Ola zrobiły rośliny (drzewa, krzewy). Nie zabrakło też owadów np. motyli i biedronek. Mikołaj W. i Tycjan zrobili jezdnię, chodniki, podświetlaną fontannę i cały plan makiety. Po ulicach przemieszczały się różne pojazdy, a po chodnikach ludzie. Na naszej makiecie nie zabrakło też jeziora, plaży i placu zabaw. Na zakończenie zrobiliśmy kilka fajnych fotek, które zostaną wysłane wraz z opisem na konkurs. Wszystko trwało około 2 godzin. Było SUPER!!!
Film „Łowcy miodu” opowiada o pszczołach, o tym jak dobrze radzą sobie w miastach. O ulach Paryża i Warszawy, właściwościach miodu miejskiego i o tym, że nie trzeba bać się pszczół. Pokazuje jak aktorka Magda Popławska wyruszyła do Nepalu i do Baszkirii by uczyć się bartnictwa od mistrzów oraz jak tradycje dzikiego miodu przywraca się dziś w Puszczy Augustowskiej. Zaprasza nas do uli i barci, gdzie tajemnice pszczół są na wyciągnięcie ręki – w zbliżeniu i w zwolnionym tempie!
29 kwietnia obejrzeliśmy ten interesujący film. Bardzo dużo dowiedzieliśmy się o życiu pszczół i o tym, jak ważne jest by żyły obok nas.
26
kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Wszyscy przyszli w
imprezowych strojach. Każdy przyniósł trochę słodyczy lub coś do picia. Na
szkolnym korytarzu wisiały balony. DJ Tomsky zapodawał muzykę. Wszyscy
wybraliśmy się na korytarz, aby trochę potańczyć. Na początku dziewczyny i
chłopcy tańczyli oddzielnie, ale potem chłopaki zebrali się na odwagę i
zaprosili dziewczyny do tańca. Myślę, że każda dziewczyn zatańczyła, chociaż
raz. Kiedy, kto był zmęczony, wracał do sali, aby coś przekąsić. Podczas
dyskoteki odbył się konkurs na najlepsza dzieło balonowe.. W nagrodę kilka osób
z naszej klasy i z innych otrzymało słodkie przekąski. Cała klasa wytańczyła
się za wsze czasy! Myślę, że każdy, kto przyszedł na dyskotekę, nawet w złym
humorze wyszedł z niej cały w skowronkach!
No
to, co? Czekamy na kolejną dyskotekę?;)
Posted by Maria W.
Kilka zdjęć z tej imprezy przerobionych w programie phototofunia
Dziś wzięłam udział w biegu na rzecz dzieci z autyzmem. Cieszę się bardzo, że akcja zakończyła się sukcesem wszystkich- udało nam się zebrać ponad 10 tysięcy złotych. Emocje były ogromne i pomimo tego, że nikt z nas nie zajął żadnego miejsca, każdy czuł się zwycięzcą.
Fajnie jest nieść pomoc innym. W przyszłym roku również pobiegnę:-)
WYSTARCZY TROCHĘ WYSIŁKU, CHĘCI I SERCA, ŻEBY KOMUŚ POMÓC...
Julka N.
Relację z tej imprezy znajdziecie na stronie Radia5,
22 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Książki.
Kilka osób z naszej klasy przebrało się za postacie z książek i utworów literackich.
Oliwka była Czerwonym Kapturkiem, Filip księciem, Weronika Roszpunką, Wiktoria Jasminą,
a ja Królową Śniegu, Lena Alicją w Krainie Czarów. Nasza baśniowa drużyna odwiedziła klasy: 1, 2, 4, 5 i 6. Młodszym klasom czytaliśmy zagadki
o bajkowych postaciach i bawiliśmy się w zgadywanie, kto jest za kogo przebrany. Jeśli ktoś odgadł , otrzymywał cukierki, które w swoim koszyczku nosił Czerwony Kapturek.
W klasach starszych czytaliśmy wiersze o książkach i cytaty sławnych ludzi. Bawiliśmy się też w zgadywanie ile książek jest w naszej szkolnej bibliotece. Jest ich aż 15 tysięcy!.
Wszystkim klasom doskonale szło zgadywanie.
Czy wiecie, że Wrocław został wybrany przez UNESCO na Światową Stolicę Książki? Tutaj możecie o tym przeczytać.
Bardzo cieszę się , że ja też brałam udział w tym ważnym wydarzeniu.
Dzisiaj Filip Sz., Piotrek, Mikołaj, Bartek, Jaś, ja i Pani Dorota wybraliśmy się nad Czarną Hańczę. Puszczaliśmy łódki z papieru pod mostami przy zalewie. Ponieważ pogoda nie dopisała, a część osób naszej klasy brała udział w występach, nasza klasowa delegacja wypuściła łódki z zapisanymi marzeniami i imionami kolegów i koleżanek z klasy. Z naszych łódek dopłynęła do mety łódka Filipa i Weroniki. Na koniec poszliśmy na most zobaczyć jak przepływają łódki. Potem poszliśmy do Misia Uśmicha zrobić zdjęcie, dostaliśmy nagrody- jabłko i naklejki lub znaczki odblaskowe. Ogółem było bardzo fajnie.
12
kwietnia ja i uczniowie naszej szkoły wzięliśmy udział w XIV Międzynarodowym
Konkursie Akordeonowym Solistów "Naujene 2016" zorganizowanym przez
Centrum Kultury w Daugavpils na Łotwie. Zająłem w tym konkursie 2 miejsce.
Zachęcam
wszystkich abyście próbowali swoich sił. Jest to duże przeżycie, sprawdzenie
samego siebie. Miałem możliwość poznania wybitnych ludzi m.in.Yvesa Moulina,
światowej sławy akordeonistę.
W DwuTygodniku Suwalskim z 19 kwietnia ukazał się artykuł o naszym nagrodzonym blogu w konkursie "Kałamarz 2016". Kto nie ma egzemplarza DwuTygodnika (a warto mieć na pamiątkę do kronik rodzinnych) - może zajrzeć na stronę tutaj
Komendant Miejski Policji w Suwałkach, Prezydent Miasta
Suwałki oraz Starosta Suwalski serdecznie zapraszają uczniów szkół
podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli do
udziału w VII edycji konkursu filmowego „Prosto ze szkoły"
Dzisiejszy dzień nie zapowiadał, że wydarzy się coś niezwykłego...A jednak! Miałam dziś dyżur na przerwie i chciałam sprawdzić jak zachowują się moi uczniowie. Dlaczego wszyscy zgromadzili się przy auli? Dlaczego siedzą tak podejrzanie cicho? Skradałam się powoli, żeby nakryć małych "psotników" na gorącym uczynku. Niestety kilka osób z klasy zauważyło mnie i podniosło alarm. Dostałam chwilowy zakaz wstępu.... Uspokoili mnie jednak zapewnieniem, że nie robią nic złego. Po przerwie zastałam moją klasę grzecznie stojącą przed pracownią z ładnym plakatem „Przepraszamy za wszystko, co złe". Wzruszyłam się bardzo...Dziękuję za tę chwilę...
W niedzielę 10 kwietnia 2016, byłem w Supraślu na wyścigu rowerowym. Była to jazda na czas po asfalcie. Zająłem drugie miejsce i zdobyłem srebrny medal. Emocje były ogromne. Mój tata też jechał, ale nie w mojej kategorii. Jechało się pojedynczo.Co pół minuty startowała jedna osoba. Kto przejechał najszybciej, wygrywał. Pojechał też mój kolega z klubu MTB Suwałki, Michał. Było bardzo fajnie. Warto tam pojechać, nawet nie biorąc udziału w wyścigu.
7 kwietnia 2016 r. w sali kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury w Suwałkach odbyły się po raz szesnasty- kwalifikacje wstępne do 21 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. O wejście na drogę do kariery walczyło kilkudziesięciu młodych wokalistów z regionu, którzy zaprezentowali się na wysokim poziomie. W konkursie artyści rywalizują w IV kategoriach wiekowych. Do kolejnego, II etapu dostało się jedynie osiem osób. Wśród tej szczęśliwej ósemki znalazła się Zuzia, która zaprezentowała piosenki: „Płacze moje serce” i „Blues bujany”. Teraz zaczyna przygotowywać się do udziału w II etapie konkursu - kwalifikacjach regionalnych, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja br. w Warszawie. Zuzanna uczęszcza na zajęcia indywidualne oraz z zespołem - Studio Piosenki „Świetlik”, działającym w SOK, które prowadzi instruktor Pan Emil Kulbacki. Gratulujemy! Trzymamy mocno kciuki!
Dzisiaj dzień pełen wrażeń. Same sukcesy! Blog naszej klasy zdobył pierwsze miejsce w konkursie Kałamarz 2016 na najlepszy blog klasowy. Cieszę się bardzo ze zdobytej nagrody (tablet). Mam nadzieję, że posłuży nam do dalszej pracy. Dziękuję bardzo wszystkim autorom notatek i innych działań.
Gratulujemy też Oliwce za zdobycie II miejsca w konkursie fotograficznym "Królowa nauk mieszka w Suwałkach".
1 kwietnia obchodziliśmy święto naszej szkoły. Poszliśmy na matematyce do SP2.
W szkole chór Vivat e canto śpiewał piosenki (z naszej klasy w chórze śpiewali: Oliwia, Jaś, Ola, Weronika, Wiktoria, Zuzia, Lena i Olga). Prawie wszyscy ubrali się na galowo i mieli chorągiewki. Kilku nauczycieli z naszej szkoły przygotowało scenki z życia Aleksandry Piłsudskiej - patronki naszej szkoły. Panowie z wf byli przebrani za żołnierzy rosyjskich. Pokazano jak potajemnie nauczano języka polskiego i jak wtedy przenoszono broń. Było również rozwiązanie konkursu na collage. Dostaliśmy wyróżnienie. Nagrodą był dyplom i gra ,,Polak Mały'' dla całej klasy. Klasie bardzo się podobało i z zachwytem wróciliśmy do PSM na obiad. Szkoda, że naszej p. Dorotki nie było z nami.
Dnia 21 marca na dwóch pierwszych lekcjach robiliśmy wiosenne sałatki (owocowe). Każdy przyniósł składniki. Klasa podzieliła się na kilka grup. Dodawaliśmy jabłka, banany i inne owoce. Cała klasa rozdawała w szkole swoje sałatki. Wszystkim bardzo smakowały!. Tego dnia byliśmy też na Marzeńtańcach. Obejrzeliśmy wspaniałe pokazy tańców. Może na drugi rok my znajdziemy się na scenie?
Fajnie, że pani Dorotka wpadła na taki pomysł! Dziękujemy i zdrowia życzymy!
Posted by Oliwia
Film made by Oliwia
Nota posted by Dorota;-)
Super, że pierwszy dzień wiosny można zaliczyć do udanych. Szkoda, że nie mogłam żadnej z Waszych sałatek spróbować. Z pewnością szybciej bym wyzdrowiała! Pani Grażyna i Oliwka wysłały mi zdjęcia z kulinarnych wyczynów klasy 4c. Zrobiłam krótki pokaz zdjęć.
17 marca obchodziliśmy dzień świętego Patryka. Oliwka, Lena, Weronika i Alessia i ja ubrałyśmy się na zielono, chodziłyśmy po wszystkich kasach i zachęcały do tańca i wspólnego śpiewania.
Najpierw krótko przedstawiałyśmy historię Świętego Patryka, zwyczaje i tradycje związane z tym dniem.
"Dzień świętego Patryka to święto obchodzone 17 marca w Irlandii, na cześć patrona tego kraju. Tego dnia odbywają się na ulicach parady, ludzie mają dzień wolny od pracy i wszyscy ubierają się na zielono"...To tylko krótki fragment naszego wystąpienia.
e
Dzieci chętnie włączały się piosenek i tańca Leprechauna. Cieszymy się, że zadbały o zielone elementy stroju i przyniosły narysowane portrety legendarnego krasnala.
Po całym występie grzeczne osoby dostały nagrody (cukierki-oczywiście zielone). Dzień Świętego Patryka minął wspaniale.
Czy potrafisz wskazać na mapie Irlandię? Dlaczego koniczyna jest symbolem tego państwa? Jaki święty jest patronem tego kraju? Która część Irlandii wchodzi w skład UK? (Zjednoczonego Królestwa). Jakie są legendy i mity związane z patronem tego państwa? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą Wam krótkie filmiki.
Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w konkursie plastycznym na portret "Leprechauna"
Uwaga-Termin oddawania prac do 17 marca. Prace należy dostarczyć do organizatorek (Oliwia, Ola z klasy 4c) lub p. Doroty - wychowawczyni klasy 4c. Nagrody i dyplomy przewidziane również za strój związany z zielonym świętem.
3 marca poszliśmy na spektakl pt. Królowa Śniegu. Kiedy wszyscy widzowie zajęli miejsca, zaczęło się przedstawienie - zgasły wszystkie światła i pani narrator zaczęła opowieść o Gerdzie i Kaju, bohaterach baśni Hansa Christiana Andersena.
Usłyszeliśmy o rozbitym lustrze złej Pani Zimy, którego odłamek zmienił serce Kaja, przez co przestał przyjaźnić się z Gerdą. Później nastąpiła taneczna opowieść. Wspaniale tańczył zespół Flex i zespół Michaila Nikolova. Zarówno choreografia, scenografia i umiejętności taneczne zachwyciły publiczność. Na koniec pani narrator podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania spektaklu. Nasza klasa miała szczęście, bo udało nam się zrobić zdjęcie z Kajem i Królową Śniegu.
Sumdog to bezpłatna platforma edukacyjna, na której zamieszczane są bardzo atrakcyjne, urozmaicone gry, z elementami rywalizacji, z dawką emocji, ale też niewywołujące nadmiernych napięć. Świetnie sprawdzają się podczas lekcji na tablicy interaktywnej, ale przede wszystkim stanowią wspaniałą alternatywę zabawy przy komputerze w domu Zakres obliczeń obejmuje program od klasy zerowej do klas gimnazjalnych. Zaloguj się za pomocą kodu, Zbieraj punkty!